Eko-trendy na 2022: jak będziemy troszczyć się o planetę w nowym roku?

eko trendy 2022

Nowy rok to dla wielu Polaków szansa na wprowadzenie zmian do codziennego życia i czas na spisanie postanowień noworocznych. Nie brakuje osób, które od tego roku pragną żyć ekologiczniej i zmniejszyć dotychczasowe rachunki za prąd czy zatroszczyć się o planetę.

 

Jakie są więc ekologiczne postanowienia społeczeństwa, które przyczyniają się do zadbania o przyrodę? To m.in. planowanie posiłków i niemarnowanie żywności, a także walka z konsumpcjonizmem. Do listy postanowień wiele osób dopisuje kolejny cel: uniezależnienie się od zakładów energetycznych i rosnących cen energii. Dla nich rozwiązaniem są odnawialne źródła energii.

Odnawialne źródła energii – eko-przyszłość z korzyścią dla każdego

Wiele osób, które śledzą na bieżąco ekologiczne nowinki, wiedzą doskonale, że inwestowanie w odnawialne źródła energii jest nie tylko opłacalne finansowo, ale również gwarantuje niezależność od zakładów energetycznych. Właśnie z tego powodu coraz więcej Polaków inwestuje w panele fotowoltaiczne i dąży do tego, aby wykorzystać każdą dostępną powierzchnię do montażu instalacji. 

Tym, co przekonuje ludzi do korzystania z alternatywnych źródeł energii jest nieograniczony dostęp do naturalnej, zielonej energii, z której można korzystać niemal przez wszystkie dni w roku.

Drugą korzyścią dla takich użytkowników energii jest to, że mają oni jednostkowy koszt pozyskania energii odnawialnej. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ustanowił stawkę za użytkowanie energii ze źródeł odnawialnych, która na ten rok wynosi 90 groszy za MWh. W porównaniu do poprzedniego roku to aż dwukrotna obniżka, bo wcześniejsza stawka wynosiła 2,20 zł za MWh.

Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, przyczynia się również do polepszenia warunków życia i zminimalizowania zmian klimatycznych, co wpływa również na ludzkie zdrowie. Oprócz tego jako odbiorca zyskujesz nieograniczony dostęp do instalacji, która generuje energię elektryczną do wszystkich Twoich sprzętów w gospodarstwie domowym. Panele fotowoltaiczne są bezawaryjne i nie wymagają częstej konserwacji.

Jakie ekotrendy są ważne dla ludzi w 2022 roku? To przede wszystkim dążenie do pełnej niezależności energetycznej, walka z konsumpcjonizmem, zero waste i działania, które zmniejszają zużycie plastiku.

Jakie są eko trendy w 2022 roku?

Czy wiesz, jakie ekologiczne nowości zdominują rynek w 2022 roku? To przede wszystkim:

  • mądrzejsze zakupy,
  • recykling,
  • wykorzystanie w pełni alternatywnych źródeł energii.

To również rezygnacja z jednorazowych foliowych opakowań na rzecz opakowań wielokrotnego użytku i tylko takich, które można recyklingować. Coraz więcej Polaków zwraca też uwagę na ograniczenie plastiku, dlatego chętniej wybiera jedzenie na wynos w restauracjach, które pakują je w biodegradowalne opakowania.

Jakie jeszcze trendy będą przydatne dla społeczeństwa w tym roku? To nic innego jak carport fotowoltaiczny, czyli zadaszony parking lub wiata, z których mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Takie punkty ładowania energii mogą być stosowane na prywatnych posesjach lub na publicznych parkingach i jednocześnie znacząco obniżyć koszty energii elektrycznej.

Najmniejszy carport pomieści od jednego do dwóch samochodów, a większe mogą być instalowane na parkingach przy obiektach użyteczności publicznej. Jak działa carport fotowoltaiczny? Na dachu takich obiektów montowana jest fotowoltaika, która umożliwia ładowanie wszelkich sprzętów elektrycznych.

Tego rodzaju carporty fotowoltaiczne są wodoodporne, a większy kąt nachylenia pozwala wygodnie i szybko oczyścić powierzchnię instalacji ze śniegu. Wiaty i garaże, czyli carporty fotowoltaiczne już zdobywają zainteresowanie klientów, którym zależy np. na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni, by odnawialne źródła energii umożliwiały pobór energii bez żadnych ograniczeń.

Dlaczego warto skorzystać z carportów na użytek domowy? Z uwagi na to, że moc paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu garażu to ok. 5-7 kWp, co pozwala w pełni spełnić potrzeby energetyczne domowników. Carport fotowoltaiczny to rozwiązanie dla tych, co chcą wykorzystać odnawialne źródła energii do poboru energii na własny użytek, ale jednocześnie szukają nowych miejsc na montaż własnych instalacji.

Interesuje Cię carport fotowoltaiczny? Zastanawiasz się czy warto montować panele fotowoltaiczne na dachu przydomowego garażu? Sprawdź i dowiedz się więcej: https://suncurrent.pl/carport-fotowoltaiczne-wiaty-i-garaze-czy-warto-montowac-panele-sloneczne-na-garaz/.

Eko przyszłość – wykorzystaj potencjał odnawialnych źródeł energii

Czy eko przyszłość jest ważna dla ludzi i czy eko trendy mają szansę, by na stałe wpisać się w nasze codzienne nawyki? Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę montowanych instalacji, ekologiczny tryb życia i podejście Polaków do ekologii i niemarnowania żywności nie ma wątpliwości, że to nie będzie tylko chwilowa moda i dla wielu będzie to sposób dbania o środowisko i polepszenie komfortu własnego życia.

Kocioł na pellet zamiast gazowego – czy to dobry pomysł?

reklamówka biodegradowalna

Dlaczego warto inwestować w reklamówki biodegradowalne?