Firmy montujące panele fotowoltaiczne w dolnośląskim. Sprawdź, jak wybrać najlepszą

firmy montujące fotowoltaikę

Na fali ogromnej popularności technologii PV w Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących montaż takich instalacji. Na pewno natknąłeś się na mnóstwo ofert w Internecie, być może znalazłeś kilka ulotek w skrzynce pocztowej itd. Jeśli poważnie rozważasz zainwestowanie w fotowoltaikę, to pamiętaj, że zadowolenie z posiadanej instalacji jest ściśle uzależnione od jakości montażu. Dlatego w pierwszej kolejności rozejrzyj się za dobrymi firmami montującymi panele fotowoltaiczne w dolnośląskim. Jakimi kryteriami powinieneś się kierować? Sprawdź to w naszym artykule.

Doświadczenie

Zwykle jest tak, że gdy jakaś branża dynamicznie się rozwija, to w krótkim czasie przybywa w niej firm chcących uszczknąć coś dla siebie z tego tortu. Z dokładnie taką samą sytuacją mamy obecnie do czynienia na rynku fotowoltaiki. Nie miej jednak złudzeń: wiele firm montujących panele fotowoltaiczne w dolnośląskim powstało kilka czy kilkanaście miesięcy temu lub przebranżowiło się.

Normą jest, że montażem instalacji zajmują się przedsiębiorstwa, które wcześniej świadczyły usługi budowlane, alpinistyczne, dekarskie etc. Czy chciałbyś, aby za wykonanie Twojej instalacji PV odpowiadał murarz lub malarz kominów? Właśnie…

Dlatego najważniejszym kryterium wyboru firmy montującej panele fotowoltaiczne w dolnośląskim czy w dowolnym innym regionie powinno być doświadczenie. Sprawdź, od jak dawna firma działa na rynku, ile inwestycji zrealizowała, czy wykonywała instalacje zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Pod tym względem na dolnośląskim rynku zdecydowanie wyróżnia się Sun For You. Firma ma 12 lat doświadczenia, do tej pory wykonała instalacje PV o łącznej mocy ponad 400 MW i zainstalowała ponad 1 000 000 ogniw fotowoltaicznych. Z ofertą Sun For You możesz się zapoznać na stronie internetowej https://sunforyou.pl/.

Kompleksowa obsługa klienta

Wielu osobom nadal wydaje się, że montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z masą przykrych obowiązków, których dopełnienie spoczywa na barkach inwestora. Nic bardziej mylnego. Profesjonalne firmy oferują dziś kompleksową obsługę inwestycji, przejmując od swoich klientów praktycznie wszystkie zadania związane z uruchomieniem instalacji – włącznie ze złożeniem stosownego wniosku do zakładu energetycznego (klient musi się tylko podpisać).

Co więcej, firmy montujące panele fotowoltaiczne w dolnośląskim pomagają swoim klientom w uzyskaniu dotacji do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”. Profesjonalna firma wystawi klientowi fakturę (podstawa uzyskania dofinansowania – dlatego radzimy unikać wykonawców działających „na czarno”), a nawet wypełni wniosek – inwestorowi pozostanie tylko złożenie dokumentów w formie elektronicznej.

Nie tylko montaż

Współpraca z firmą oferującą montaż ogniw PV nie powinna się kończyć wraz z rozliczeniem usługi. Dobrze jest znaleźć takiego wykonawcę, który jednocześnie będzie odpowiedzialny za konserwację i serwisowanie instalacji – tak w okresie gwarancji, jak i po nim.

Niestety, duża rotacja na rynku powoduje, że wiele firm kończy działalność po kilku latach, a nawet jeszcze szybciej. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby powierzyć montaż instalacji firmie o ugruntowanej pozycji i z wieloletnim doświadczeniem.

Dodatkowo radzimy upewnić się, że wstępnie wybrana firma zajmie się nie tylko samym montażem instalacji, ale zapewni również profesjonalny audyt energetyczny. Dopiero na tej podstawie można przedstawić klientowi rzetelną wycenę oraz zaproponować instalację o konkretnej mocy, składającą się ze szczegółowo dobranych elementów. Na rynku jest niestety wiele firm, które bez głębszej refleksji montują dokładnie te same zestawy u różnych klientów. Dzięki temu jest taniej, ale na pewno nie lepiej.

A jeśli wpadłeś na pomysł samodzielnego wykonania instalacji fotowoltaicznej, na przykład  zainspirowany filmikami na YouTube, to.. dobrze się nad tym zastanów. Przeczytaj artykuł, który obrazowo wyjaśnia, dlaczego korzystniej jest zatrudnić do tego fachową firmę – https://sunforyou.pl/samemu-czy-z-fachowcem-sprawdz-dlaczego-lepiej-zdecydowac-sie-na-panele-z-montazem-w-dolnoslaskim/.

Jak wykorzystac obierki z ziemniakow - poradnik

Jak wykorzystać obierki z ziemniaków? – poradnik

panele fotowoltaiczne

Jak pogoda wpływa na instalacje fotowoltaiczną?