OZE i oświetlenie ogrodowe, czyli lampy solarne

OZE-i-oswietlenie-ogrodowe-czyli-lampy-solarne

Aranżacja ogrodu wymaga wyboru roślin, które stanowią jego najbardziej charakterystyczną ozdobę, ale także zakupu mebli ogrodowych i instalacji oświetlenia na zewnątrz. Dopiero połączenie tych elementów stworzy przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi i zapewniającą własny azyl w środku miasta. Oświetlenie ogrodowe pozwoli w pełni korzystać z tarasu również po zmroku, a przedłużające się przyjęcie nie będzie musiało przenieść się do salonu. W czasach, gdy coraz większą wagę przywiązuje się do ekologicznych rozwiązań w domu i jego otoczeniu, warto postawić na nowoczesne lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną.

Lampy solarne – jak działają?

Technologia solarna jest znana wszystkim, który interesują się możliwościami, jakie dają odnawialne źródła energii, pozwalając na produkcję własnego prądu. Montaż paneli fotowoltaicznych to poważne przedsięwzięcie, ale ten sam schemat działania można wykorzystać również do zasilania mniejszych urządzeń, takich jak lampy zewnętrzne. Każde z urządzeń posiadania niezależne, własne źródło zasilania w postaci panelu solarnego. Znajdujące się w nim ogniwa fotowoltaiczne w ciągu dnia wystawione są na działanie promieni słonecznych, co pozwala wytworzyć energię elektryczną, magazynowaną następnie w zamontowanych w lampie akumulatorach. Dzięki temu po zmroku oświetlenie ogrodowe będzie wykorzystywać prąd, które samo wytworzyło. Nie musi być podłączone do sieci, by zapewnić domownikom wystarczającą ilość światła, by wieczorami korzystać z tarasu.

Zalety ekologicznych lamp ogrodowych

Oświetlenie ogrodu jest niezbędne, by po zmroku wykorzystać potencjał tarasu, ale zapewnia również bezpieczeństwo wszystkim poruszającym się po posesji. Nic dziwnego, że oprócz względów estetycznych, do głosu muszą także dojść kwestie związane z funkcjonalnością i ekonomią.

  • estetyka – niezależnie od tego, czy decydujesz się na kinkiet czy nowoczesny słupek, lampy solarne będą ozdobą Twojego ogrodu. Producenci dbają, by wśród dostępnych produktów, każdy znalazł opcję najlepszą dla siebie. Odpowiedni kolor oprawy i jej forma pozwolą wpasować się w każda aranżację.
  • prosty montaż – lampy ogrodowe działające dzięki energii słonecznej nie wymagają okablowania – to największa różnica w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Oznacza to łatwiejszy montaż, wystarczy wybrać miejsce, które w ciągu dnia będzie dostatecznie oświetlone promieniami słonecznymi, by ogniwa fotowoltaiczne mogły wytworzyć wystarczającą ilość energii.
  • oświetlenie, które nie podniesie rachunków – nawet kilka lamp zapalanych codziennie po zmroku może mieć znaczenie dla domowego budżetu. W przypadku oświetlenia solarnego nie trzeba martwić się większym zużyciem prądu, bo światło powstaje w wyniku procesów fotowoltaicznych. Wybierając lampy ogrodowe led z czujnikiem ruchu, możemy dodatkowo obniżyć zużycie energii i dłużej cieszyć się rozświetlonym ogrodem.

Oświetlenie solarne to nie tylko lampy ogrodowe

Duży wybór lamp zewnętrznych sprawia, że coraz łatwiej dopasować je do indywidualnego pomysłu na aranżację tarasu i oświetlenie podjazdu. Bardzo często właściciele domów decydują się na połączenie różnych modeli, by lepiej oświetlić ogród – lampy wiszące świetnie sprawdzają się na tarasach, natomiast lampy stojące wyposażone w czujniki ruchu prezentują się efektownie, gdy są ustawione wzdłuż podjazdu lub ogrodowych ścieżek. Jednak możliwości wykorzystania technologii solarnej do oświetlenia ogrodu nie kończą się na klasycznych lampach.

Już od kilku lat popularnością cieszą się girlandy z niewielkich lampek; teraz ich działanie nie musi być uzależnione od doprowadzenia na taras prądu, a jedynie wymagać dostępu do światła słonecznego. Oryginalna ozdoba w formie kulek lub stylizowanych żarówek może znaleźć się na tarasie, w altance, ale także stworzyć efektowne oświetlenie ogrodowej alei – wystarczy rozciągnąć lampiony między drzewami lub krzewami. Aby girlandy dawały światło, trzeba zadbać jedynie o odpowiednie rozmieszczenie płytek solarnych, które odpowiadają za produkcję energii zasilającej żarówki led.

Oświetlenie zewnętrzne na działce bez prądu? Tak to możliwe!

Nowoczesne oświetlenie zewnętrze nie wymaga już doprowadzenia prądu, co znacznie ułatwia instalację i swobodne rozmieszczenie lamp ogrodowych. Niezależnie od tego, czy potrzebne są nam kinkiety, czy słupki, w ofercie sklepu z oświetleniem lub artykułami ogrodowymi można znaleźć produkty, których działanie wymaga jedynie światła słonecznego. Dzięki technologii solarnej można uzyskać wystarczającą ilość energii, by wypoczywać w ogrodzie również po zmroku lub rozświetlić niemal każdy fragment posesji. Podczas zakupu lampy do ogrodu powinna liczyć się nie tylko cena, ale warto pomyśleć także o przyszłych rachunkach za prąd. Solarna lampa ogrodowa będzie stanowiła gwarancję długofalowych oszczędności!

Lampy zewnętrzne? Wybierz ekologiczne rozwiązanie

Kwestie związane z ekologią stają się coraz istotniejsze, dlatego wiele osób zwraca uwagę, jak dużo energii pochłania tradycyjne oświetlenie zewnętrzne. Jednocześnie nie chcą one całkowicie rezygnować ze światła w otoczeniu domu, więc istotny staje się rodzaj wybranych produktów. Myśląc o oświetleniu przyjaznym dla środowiska, warto wybrać ogrodowe lampy zasilane odnawialnymi źródłami energii. Kupując lampę solarną, zyskujemy efektowną ozdobę tarasu, której obsługa nie wymaga naszego udziału, a dodatkowo jest neutralna dla środowiska.

Mikroplastik - co to jest gdzie można go znalezc i dlaczego nalezy go unikac

Mikroplastik – co to jest, gdzie można go znaleźć i dlaczego należy go unikać

Gdzie wyrzucic plyty CD

Gdzie wyrzucić płyty CD?