Fotowoltaika dla biznesu. Realizacja, warunki i korzyści

Prowadzisz firmę lub gospodarstwo rolne? Chcesz uniezależnić się od wzrostów cen energii elektrycznej? Przeczytaj i zobacz, jakie korzyści gwarantuje fotowoltaika dla biznesu. 

Fotowoltaika dla biznesu w praktyce

Instalacja fotowoltaiczna to stosunkowo nowe rozwiązanie, obecnie proponowane również mikro-przedsiębiorcom, rolnikom i firmom MSP. Specjalnie zaprojektowany system, oparty na panelach fotowoltaicznych, zamienia energię słoneczną na energię elektryczną, możliwą do wykorzystania zgodnie z potrzebami firmy. Jeśli fotowoltaika generuje nadwyżki, te mogą być sprzedawane bezpośrednio do sieci. Pozyskane w ten sposób środki finansowe obniżą wartość faktur za energię elektryczną w momencie, kiedy Twoja firma będzie potrzebowała wsparcia energetycznego (tj. kiedy zużycie energii będzie większe, niż jej ilość wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną). 

Fotowoltaika dla firm – warunki korzystania

Fotowoltaika od TAURONA dla firm, to rozwiązanie przygotowane dla klientów biznesowych, którzy prowadzą działalność o dowolnym profilu, na terenie całego kraju. Sprzedawca oferuje szczegółową analizę techniczną dachu i budynku oraz elastyczne formy finansowania inwestycji, a w przypadku pozytywnego wyniku – profesjonalny montaż, przeprowadzony przez wykwalifikowanego partnera technicznego. 

Negatywny wynik analizy technicznej jest podstawą rozwiązania umowy i nie wiąże się z żadnymi kosztami, w tym z kosztami dodatkowymi lub ukrytymi. Warto pamiętać, że analiza nie jest przeprowadzana w przypadku instalacji fotowoltaiki montowanej na gruncie. 

Fotowoltaika dla przedsiębiorców – korzyści 

Instalacja fotowoltaiczna stanowi inwestycję w rozwój firmy i zgodnie z przewidywaniami – może być użytkowana przez minimum 25 lat, i gwarantuje konkretne korzyści.

  1. Niższe koszty funkcjonowania firmy. Instalacja fotowoltaiczna dla firm jest sposobem na obniżenie kosztów funkcjonowania działalności, za sprawą wykorzystania darmowej energii elektrycznej, pozyskanej w sposób ekologiczny z energii słonecznej. Korzyści generuje także możliwość sprzedaży wyprodukowanej nadwyżki bezpośrednio do sieci. 
  2. Mniejsza zależność od zmian cen na rynku energetycznym. Kiedy korzystasz z instalacji fotowoltaicznej, w mniejszym stopniu odczujesz wpływ wzrostu cen na koszty funkcjonowania i prowadzenia działalności gospodarczej. 
  3. Pozytywny wizerunek Twojego biznesu. Kiedy korzystasz z możliwości instalacji fotowoltaicznej, zadbasz o pozytywny wizerunek swojego biznesu, jako firmy, która dba o środowisko naturalne, w efekcie zaś – społecznie odpowiedzialnej. 

Instalacja fotowoltaiczna dla klientów biznesowych – realizacja 

Realizacja instalacji fotowoltaicznej dla klientów biznesowych jest możliwa w zaledwie pięciu krokach i obejmuje:

zamówienie kontaktu. Podejmując kontakt z TAURON, otrzymasz ofertę, która odpowiada na potrzeby Twojego biznesu.

dobór dopasowanego rozwiązania. Bezpłatna analiza techniczna poprzedza montaż i pozwala zdecydować o zasadności instalacji fotowoltaicznej. 

montaż instalacji. Pozytywny wynik analizy technicznej pozwala na podpisanie umowy i montaż fotowoltaiki

przyłączenie do sieci. TAURON wspiera klientów biznesowych na każdym etapie przyłączenia instalacji fotowoltaicznej. 

produkcję energii. Podłączenie fotowoltaiki pozwala klientom biznesowym czerpać maksymalne możliwe korzyści. 

Po więcej informacji i dla zapoznania z naszą ofertą dotyczącą tematu, zapraszamy na stronę poświęconą fotowoltaice : https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika.

Odmiany tulipanów – 7 odmian wartych posadzenia w ogrodzie

kurtki damskie od Answear

Sportowy look? Dlaczego nie?