Dlaczego warto inwestować w reklamówki biodegradowalne?

reklamówka biodegradowalna

Reklamówki ekologiczne mają dziś ogromne znaczenie w walce o ochronę środowiska naturalnego. Stanowią doskonałą alternatywą dla toreb z tworzyw sztucznych.

Reklamówki biodegradowalne – zalety

Torby foliowe biodegradowalne powstały jako ekologiczna alternatywa dla reklamówek foliowych z plastiku. Ich ogromną zaletą jest to, że czas ich rozkładu jest dość krótki. Ekologiczne torby foliowe są produkowane z naturalnych surowców, takich jak na przykład skrobia. Standardowa reklamówka foliowa powstaje zwykle z polietylenu, który w warunkach naturalnych rozkłada się kilkaset lat. Warto zauważyć, że przez cały rok przeciętny Europejczyk zużywa nawet 200 toreb foliowych. Część z nich trafia na wysypisko, a pozostałe do lasów, rzek i oceanów, gdzie mogą być zjadane przez zwierzęta. Właśnie z tych powodów warto postawić na torby foliowe biodegradowalne. Mogą być wykonane ze skrobi ziemniaczanej lub sacharozy bądź innego naturalnego składnika. Tego rodzaju torby foliowe ulegają rozkładowi przez: 30, 60, 180 lub 360 dni w zależności od rodzaju kompostowni, grubości folii, warunków atmosferycznych i wielu innych czynników. Takie torby zostają przetworzone na resztki organiczne oraz wodę i dwutlenek węgla.

Jakie wybrać reklamówki ekologiczne? 

Reklamówki foliowe biodegradowalne można zakupić w różnych rozmiarach i w różnych kolorach. Zarówno duże torby, jak i niewielkie torebki sprawdzą się w dużych marketach, osiedlowych sklepikach oraz na niewielkich stoiskach na targach i innych punktach sprzedaży. Takie torby mogą być wykorzystywane jako siatki na różne rzeczy, wyłącznie na artykuły spożywcze, takie jak warzywa, owoce, mięso, ryby, pieczywo czy słodkie wypieki, a także i jako torby na konkretne przedmioty, takie jak odzież, książki, przedmioty codziennego użytku czy kosmetyki albo leki. 

Ekologiczne torby reklamowe 

Warto zauważyć, że reklamówki ekologiczne mogą mieć wykonany dowolny nadruk, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Na torbach bądź torebkach można umieścić nazwę firmy, jej logo, hasła reklamowe, grafiki świąteczne z krótkimi życzeniami, jakieś informacje itd. Tego rodzaju rozwiązania to bardzo skuteczna metoda promocji marki. Torby z nadrukiem są wykorzystywane przez wiele firm i wpływają na ich rozpoznawalność. Ekologiczne torby reklamowe to wyjście naprzeciw oczekiwań świadomych klientów, którzy szukają rozwiązań niemających negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko naturalne. 

Reklamówki biodegradowalne producent

Podczas zakupu reklamówek ekologicznych warto zwrócić uwagę na to, jakie posiadają certyfikaty (np. atest niemieckiego Instytutu Nadzoru Technicznego TUV Rheinland). Najlepiej wybierać produkty sprawdzonych i cenionych na rynku producentów z wieloletnim doświadczeniem, takich jak Ekspert Południe. Tylko w takim wypadku można mieć pewność co do jakości i właściwości toreb ekologicznych. Warto zauważyć, że najlepiej zdecydować się na zakup hurtowy, który jest niezwykle atrakcyjny pod względem cenowym.  

eko trendy 2022

Eko-trendy na 2022: jak będziemy troszczyć się o planetę w nowym roku?

ekologiczne meble na taras

Ekologiczne meble na taras – co wybrać?